FRIDAY

Top 20

No. 6 Mount St. Joseph (7-3) at No. 2 Archbishop Spalding (8-2), 7 p.m.

No. 11 Calvert Hall College (5-5) vs. Avalon School (2-8) at Martin Luther King Regional Park, 7 p.m.

Class 4A North Region semifinal – Bel Air (8-2) at No. 8 Howard (9-1), 7 p.m.

Class 2A West Region semifinal – Middletown (8-2) at No. 13 Liberty (9-1), 7 p.m.

Class 4A East Region semifinal – North Point (9-1) at No. 4 Annapolis (9-1), 7 p.m.

Class 3A North Region semifinal – No. 14 Dundalk (8-2) at No. 7 Franklin (8-1), 7 p.m.

Class 4A East Region semifinal – No. 18 Broadneck (7-3) at No. 3 Old Mill (10-0), 7 p.m.

Class 4A North Region semifinal – No. 19 Mervo (8-2) at Sherwood (10-0), 7 p.m.

Class 2A North Region semifinal – Overlea at No. 10 Hereford (10-0), 7 p.m.

Class 3A East Region semifinal – River Hill (6-4) at No. 16 Long Reach (8-2), 7 p.m.

Class 3A East Region semifinal – Wilde Lake (7-3) at No. 17 Glenelg (8-2), 7 p.m.

State region semifinals

Class 1A East Region – Kent County (5-5) at Bohemia Manor (7-3), 7 p.m.

Class 1A East Region – Perryville (5-5) at Cambridge-South Dorchester (7-3), 7 p.m.

Class 1A North Region – Fairmont Heights (3-7) at Havre de Grace (7-2), 7 p.m.

Class 2A East Region – Elkton (9-1) at Queen Anne’s (9-1), 7 p.m.

Class 2A West Region – Century (8-2) at Walkersville (10-0), 7 p.m.

 

SATURDAY

Top 20

No. 5 McDonogh School (7-3) at Gilman School (2-8), 1 p.m.

Class 3A North Region semifinal – North Harford (7-3) at No. 9 Milford Mill Academy (9-1), 1 p.m.

MIAA B Conference finals at Spalding – No. 20 Boys’ Latin School (7-3) vs. No. 12 St. Vincent Pallotti (9-2), 6 p.m.

No. 1 St. Frances Academy (10-1) at IMG Academy (9-0), 7 p.m.

 

State region semifinals

Class 1A South Region – Edmondson (4-6) vs. National Academy Foundation (6-4) at Poly, 12 p.m.

Class 2A North Region – Dunbar (7-3) at Randallstown (9-1), 1 p.m.

Class 1A South Region – FAET (5-4) vs. Reginald Lewis (10-0), 4 p.m.

MIAA

C Conference finals at Spalding – St. John’s Catholic Prep (5-4) vs. Annapolis Area Christian School (7-2), 3 p.m.